Повна довжина смуги перешкод складає 300 метрів.
У 52-х метрах від лінії старту поруч один з одним встановлюється два легкоатлетичних бар’єри (один – для собаки, іншій – для спортсмена). Висота бар’єрів для груп юніорів, юнаків, дівчат і жінок складає 76,2 см, для групи чоловіків – 91,4 см.
Через 30 метрів від легкоатлетичних бар’єрів встановлюється глухий паркан. Висота глухого паркану – 180 см, ширина – 200 см, товщина поперечних дошок – 4 см. Опорні стійки паркану мають бути рівні з останньою верхньою дошкою. Паркан не може зрушуватись в момент його подолання спортсменом.
Через 30 метрів від глухого паркану встановлюються наскрізні сходи. Верхня площадка сходів розміром 100 см х 100 см знаходиться на висоті 300 см над землею. Сходовий марш розташований під кутом 45 градусів відносно землі. Ширина сходинок 16 – 25 см, висота сходинок за вертикаллю – 25 см. Праворуч від сходового маршу за рухом спортсмена на висоті 100 см від сходинок встановлюються поруччя. Довжина проєкції сходин на горизонталь – 700 см.
Через 30 метрів після закінчення сходів розташована ділянка гранатометання. Ширина лінії гранатометання – 5 см, довжина лінії дорівнює ширині бігової доріжки. Мішенню прицільного гранатометання є круглий щит. Діаметр щита складає 2 метри. Поверхня щита фарбується білими і чорними круговими смугами завширшки 15 см. Центр щита (80 см у діаметрі) фарбується в чорний колір. Відстань від лінії гранатометання до центра щита для групи чоловіків – 25 метрів, для груп юніорів, юнаків, дівчат і жінок – 15 метрів (ширина лінії гранатометання входить у зазначені відстані). Передній край щита піднятий над поверхнею землі на 50 см, протилежний – на 70 см.
Для визначення дальності кидків на відстані 8 і 15 метрів від лінії гранатометання наноситься додаткова розмітка. Використовується спортивна граната вагою 700 грам – для групи чоловіків, 500 грам – для груп юніорів, юнаків, дівчат і жінок.
Через 30 метрів від рубежу гранатометання розташована ділянка переповзання. Довжина ділянки – 10 метрів, ширина – 2 метри, висота – 60 см. Вертикальні стійки каркаса в нижній частині не кріпляться між собою в зоні переповзання, а по верху кріпляться поперечними планками. Ділянка переповзання вкривається брезентом, а по верху каркаса натягується сітка. Сітка не може провисати більш, ніж на 5 см. За всією довжиною ділянки переповзання з обох боків через кожен метр встановлюються прапорці.
Через 30 метрів від закінчення ділянки переповзання розташований окоп, що складається з двох помостів – розбігу і приземлення. Кожен поміст складається з горизонтального і похилого щитів довжиною 2 метри. Ширина щитів – 1 метр. Висота горизонтального щита помосту розбігу – 1 метр, помосту приземлення – 0,75 метри. Розрив між помостами складає 1,5 метри. Вся площа розриву вистилається гімнастичними матами. Довжина проєкції окопу на горизонталь з урахуванням розриву складає 9 метрів.
Через 30 метрів після закінчення окопу розташований бум. Перешкода складається з горизонтальної дошки довжиною 5 метрів і двох трапів завдовжки 2 метри кожний. Висота буму – 1 метр, ширина горизонтальної дошки і трапів – 17 – 18 см. На верхній поверхні трапів розташовані поперечні бруски перетином 1,5 см х 3 см на відстані 25 см один від одного, починаючи зверху. Довжина проекції буму на горизонталь складає 8,5 метрів.
Через 33,5 метри від закінчення буму розташована лінія фінішу.
Схема розміщення смуги перешкод наведена на Малюнку 1.
Малюнок 1. Схема розміщення смуги перешкод у двоборстві та тріалі.