VII.4. Змагання з пітч енд гоу

1. Загальні вимоги до місця проведення змагань.

Вимоги до місця проведення змагань:
1) покриття рингу для змагань має бути рівним, не слизьким і не дуже твердим;
2) ринг, на якому проводяться змагання, має бути прямокутної форми з мінімальними розмірами 25 м в довжину і 18 м завширшки;
3) мінімальний розмір зони старту (або накопичувальної зони) – 5 метрів від лінії старту;
4) учасникам змагань, що не виступають у даний момент, заборонено підходити до стартової зони (визначається за лінією старту) ближче, ніж на 5 метрів. В цій зоні забороняється знаходитись спортсменові, що виступає наступним у черзі, оскільки це може завадити поточному виступу. У разі фіксації подібного факту спортсмен, який порушив правило, дискваліфікується;
5) глядачам, фотографам, пресі заборонено знаходитись ближче, ніж за один метр від зовнішньої лінії розмітки рингу;
6) розмітка рингу здійснюється відповідно до схеми, зображеної на Малюнку 1 Додатка 9.

2. Присутність на рингу під час виступу.
Під час виступу тільки один спортсмен і його собака можуть знаходитись на рингу в один конкретний проміжок часу.

3. Поводження перед виступом.
Заборонено тренувати собаку і розігрувати її перед виступом у безпосередній близькості від рингу змагання під час виступу інших учасників (особливо при використанні іграшок, що “пищать”). Ступінь провини спортсмена визначається рішенням судді.

4. Вихід на ринг.
Спортсмену з собакою можна виходити на ринг виключно за сигналом судді. Неприпустимо тренування собак на розміченому рингу. Це приведе до зняття учасника зі змагань.

5. Предмети екіпіровки на собаках.
Під час виступу на собаках не можуть знаходитись предмети екіпіровки і одягу, що спричиняють незручності тваринам або ведуть до травмування (повідець, строгий нашийник, електрошоковий нашийник тощо). За бажанням спортсмена і якщо це необхідно у зв’язку з несприятливими погодними умовами, собака може виступати в одязі (попоні, кофті, комбінезоні).

6. Вимоги до предмета апортирування.
В якості предмета апортирування дозволено використовувати м’ячі, будь-які промислові і безпечні іграшки для собак, а також спеціальні предмети, призначені для апортирування.
Заборонено використовувати диски для фрізбі.

7. Кількість предметів апортирування.
Спортсмен може використати тільки один предмет апортирування за весь час виступу.

8. Ростові категорії собак.

Собаки розділені на 2 ростові категорії:
1) міні (40 см у холці та нижче);
2) максі (вище 40 см у холці).

У кожній вправі спортсмен має право виступити не більше ніж з двома собаками однієї ростової категорії.

9. Вікові та породні обмеження для собак.
Спортсмен має право виступати з собакою будь-якого віку, породистою або безпородною.

10. Вимоги до фізичного стану собак.
Суки, що пустують, до змагань не допускаються. У випадку, якщо спортсмен приховав від суддів цей факт, пара дискваліфікується. Хворі собаки і вагітні суки не можуть брати участь у змаганнях.

11. Участь собак з дефектами розвитку.
За рішенням судді допускається участь собак з дефектами розвитку або будови лише у разі, якщо це не спричиняє собаці або спортсмену проблем під час виступу та не веде до ризику отримання травм.

12. Вимоги до розміщення собак під час очікування виступу.
В межах території змагань (все, що оточує ринг, а також територія, де знаходяться і очікують своєї черги учасники змагань) собака може знаходитись поруч із спортсменом на повідці або бути прив’язаний. Неприпустимий факт безконтрольного переміщення собаки без повідця. У разі вибігання собаки на ринг під час виступу інших учасників, що завадило виступу, пара, що порушила це правило, може бути дискваліфікована за рішенням судді. Парі, що виступає, в такому випадку призначається перекидання.

13. Агресія собак.
Агресія собак на змаганнях неприпустима. В разі прояву собакою агресії до людини або іншого собаки у полі зору головного судді (до, під час, після змагань і до закінчення нагородження), такі собака і спортсмен дискваліфікуються, а результат їх виступу анулюється. Можливе попереднє винесення суддею одного попередження. Термін дискваліфікації встановлюється головним суддею і залежить від тяжкості наслідків проявленої агресії (від анулювання результату в цій програмі до необмеженого часу).

14. Порядок і правила виконання вправи.
На виступ кожній парі відводиться 90 секунд.
Спортсмен і його собака мають знаходитись за стартовою лінією до того, як суддя змагань дасть дозвіл на початок виступу.
За сигналом судді спортсмен кидає предмет апортирування з метою влучення у зони з найбільшою кількістю очок, собака повертає цей предмет.
Відлік часу розпочинається з моменту кидка і перетину стартової лінії предметом апортирування. Не є сигналом до початку відліку часу перетин собакою лінії старту раніше за предмет.
Під час кидка спортсмен має знаходитись за стартовою лінією. Якщо у момент кидка, до того, як предмет апортирування відпущений, стопа спортсмена або її частина торкається стартової лінії, опинилася на лінії або перетнула лінію старту, суддя оголошує “заступ за лінію старту”, цей кидок не зараховується.
Після здійснення кидка спортсмен має право перетнути лінію старту для повернення предмета апортирування на старт, якщо собака його не принесла. У разі перетину спортсменом лінії старту, бали за кидок не зараховуються.
Бали не нараховуються, якщо собака схопив предмет апортирування раніше ніж предмет апортирування торкнувся поверхні рингу.
Якщо собака схопив предмет апортирування, що відскочив від землі і знаходиться в повітрі, бали нараховуються. Для визначення рахунку береться місце першого торкання предмету поверхні рингу.
Собака може віддавати предмет апортирування тільки в зоні старту. Бали за кидок нараховуються, якщо при поверненні предмету будь-яка лапа собаки перетинає лінію старту і торкається поверхні рингу у зоні старту.
Якщо апорт впав на лінію між зонами, означає що він потрапив у зону, що знаходиться попереду.
Якщо кидок здійснений до спливу часу, він зараховується, навіть якщо час виступу закінчився до повернення предмету апортирування собакою.
Якщо собака при поверненні до зони старту разом з предметом, упустив його у будь-якій зоні, окрім зони старту, бали за кидок не нараховуються.
Кидок зараховується, якщо під час підняття предмету апортирування хоча б одна лапа собаки знаходиться у межах рингу.
Якщо предмет впав поза розміченими зонами рингу, кидок балів не приносить.
Якщо під час виступу собака пошкодив або забруднив ринг, час виступу негайно зупиняється. Спортсмен не може продовжувати подальший виступ. До заліку зараховуються бали, отримані парою до цього моменту. Спортсмен зобов’язаний негайно усунути наслідки інциденту. У разі невиконання вимоги спортсменом він дискваліфікується на цих змаганнях з нульовим результатом.

15. Визначення переможців.
Результатом виступу спортсмена є сума балів за всі кидки.
У разі однакової кількості балів двох або більше учасників найсильніший серед них визначається за більшою кількістю найбільш результативних кидків (більше кидків по 30 балів, по 25 балів і так далі). В разі абсолютної рівності показників за рішенням судді учасникам пропонується повторна серія кидків за Правилами (перекидання можливе за рішенням судді тільки для учасників, що претендують на 1, 2 або 3 місце).
Інші учасники з рівними балами і однаковою кількістю кидків посідають місце, яке отримують за набрані бали.